top of page

KİTAPLARIM

Ruhuna Pansuman 

0001729186001-1.jpg

Bu kitap, sen kendi duygusal ilkyardım çantanı tasarla diye yazıldı!

Bu kitabı eline aldığında hayatının nasıl bir dönemindesin, bilmiyorum. Zor bir dönemden geçiyorsan kitabın, ihtiyacın olan ilhamı, desteği ve gücü bulmana yardımcı olmasını dilerim. Hayatının daha rahat bir dönemindeysen, kendi duygusal ilk yardım çantanı tasarlamak için harika bir zaman!

Zor zamanlarda kendimize iyi bakmak önemli. Ama unutma; diğer zamanlarda da önemli! Her şey normal seyrindeyken ve hayat alışılageldiği şekilde akarken de ruhu beslemek önemli. Kendine iyi bakmak hayatında bir alışkanlığa dönüşürse, zor zamanlarda da bunu yapman daha kolay olacaktır.

Kırık Bir Kalbi Tutmak

0001956660001-1.jpg

Bu kitap öğrendiklerimden ve deneyimlerimden süzüp sana sunduğum bir davet... Çünkü çoğu zaman kırık bir kalbin ona sahip çıkan birine ve onu seven insanlara ihtiyacı var. Bunca yıl içinde, birinin iyi olmasını içtenlikle istemenin, iyileşme sürecinin en önemli unsurlarından biri olduğunu gördüm. Dilerim, senin kendini daha iyi hissetmene yönelik içten isteğim, bu satırların arasından sana ulaşır.
 
Dilerim kendi kırık kalbini sevgiyle, şefkatle tutabil. Dilerim kırık kalbini sevgiyle şefkatle tutabilen insanlar olsun. Dilerim kırık kalbin iyileşsin.
 
Klinik psikolog, dışavurumcu sanat terapisti Suzi Amado’dan ruhumuzun bağışıklık sistemini güçlendirecek, kırık kalplerimize şifa olacak bir kitap… Mindfulness’dan pomodoro’ya, empati kasımızı güçlendirmekten kendi “umut serumu”muzu yaratmaya, sanat terapisinden terapist seçimine, iyileşme yolunda tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bir başucu rehberi Kırık Bir Kalbi Tutmak.

Sakura Baharı Bekliyor

0001989655001-1_edited.jpg

Sakura minik bir ağaç. Çiçeklerinin mis kokular yaydığı, etrafından çocuk kahkahalarının eksik olmadığı bahar ayları hiç bitmesin istiyor. Ancak zaman geçiyor ve Sakura dönüşüyor. Dünyadaki her şey gibi…

Geçicilik mindfulness’ın temel kavramlarından biri. Mutlu olduğumuz zamanlar nasıl geçtiyse; üzgün, öfkeli olduğumuz zamanlar da geçip gidiyor. Ve biz, içsel deneyimimizin dönüşeceğini bildiğimizde olumsuz durumları daha kolay kabul ediyoruz.

Örnek mindfulness çalışmaları ve nefes egzersizleri de içeren bu kitapla çocuklar değişen durumlara daha rahat uyum sağlamayı ve değişimi beklerken daha dingin kalmayı öğreniyor.

bottom of page