Schedule a Visit

Nulla vehicula fermentum nulla, a lobortis nisl vestibulum vel. Phasellus eget velit at.

Call us:
1-800-123-4567

Send an email:
monica.wayne@example.com

Suzi Amado – Sanat ve İyileşme Buluşmaları

3 sene ago · · 0 comments

Suzi Amado – Sanat ve İyileşme Buluşmaları

Klinik psikolog ve dışavurumcu sanat terapisti Suzi Amado, bu buluşmada sanat terapisi anlatacak. Sunumunda “Sanat terapisi nedir?” “Sanat terapisti ne yapar?” “Süreç nasıl işler?” gibi soruların üzerinden geçecek.
Bu buluşmada bağımsız Küratör, sanatçı ve yazar İpek Yeğinsu bizimle estetik yanıtlarını paylaşacak.

Tarih: 30 Ocak Cumartesi
Saat: 14.00-16.00
Ücret: 90 TL

Atölyeye Katılmak İçin Tıklayın

Seçtiğiniz 2 Sanat ve İyileşme Buluşmasına Katılmak İçin Tıklayın

Tüm Sanat ve İyileşme Buluşmalarına Katılmak İçin Tıklayın

Suzi Amado
Koç Üniversitesi’nde Psikoloji okuduktan sonra Klinik Psikoloji yüksek lisansını yapmak için Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne gitti. Uzmanlığını aldıktan sonra bir süre İstanbul’da farklı kurumlarda çalıştı. Daha sonra Sanat Terapisi alanında yüksek lisans yapmak için California Institute of Integral Studies’e gitti. Yüksek lisansının son yılında California Pacific Medical Center’da kanser hastaları, organ nakli hastaları ve yoğun bakım hastalarıyla çalıştı. 2012 yılında İstanbul’a dönen Suzi Amado şu an danışan görüyor; süpervizyon veriyor; kurumlara mindfulness, zaman yönetimi ve duygusal ilk yardım eğitimleri veriyor. Aynı zamanda bu başlıklarda açık atölyeler düzenliyor ve sosyal medya platformlarında içerik üretiyor. MEF Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders veren Suzi Amado’nun Ruhuna Pansuman isimli bir kitabı var. İnsan merkezli terapi yaklaşımını benimseyen Suzi, terapi sürecinde sanat, yönlendirilmiş imgeleme, kum tepsisi, mindfulness ve öyküsel terapiyi kullanıyor. Suzi, empatinin, sanatın ve mindfulnessin iyileştirici gücüne içtenlikle inanıyor.

İpek Yeğinsü
I.M.I. Özel İtalyan Lisesi, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Lisans (2004) ve Anadolu Medeniyetleri ve Kültürel Miras Yönetimi Yüksek Lisans (2007) bölümlerinden mezun oldu. Sanat kurumlarında yürüttüğü çalışmaların yanı sıra kariyerine bağımsız küratör, sanatçı ve yazar olarak devam etti. Özyeğin Üniversitesi Tasarım, Teknoloji ve Toplum bölümünde Doktora adayı olan Yeğinsü, Kadir Has Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde ders veriyor.

Categories: Geçmiş Etkinlik

admin

admin

Vivamus ullamcorper pretium ipsum, id molestie elit dapibus vitae. Vestibulum ut odio id sem ultrices convallis vel id diam.

Bir yanıt yazın