Schedule a Visit

Nulla vehicula fermentum nulla, a lobortis nisl vestibulum vel. Phasellus eget velit at.

Call us:
1-800-123-4567

Send an email:
monica.wayne@example.com

Son Ders

5 sene ago · · 0 comments

Son Ders

Randy Pausch Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Carnegie Mellon’da çok sevilen ve çok başarılı bir profesördü.

Dünya ise onu pankreas kanseri ile mücadelesiyle ve Carnegie Mellon’da verdiği “Son Ders” ile tanıdı. Son Ders üniversitenin deneyimli hocalarının verdiği bir konferans serisiydi.

Farklı alanda hocalar “Ölmeden evvel vereceğim son bir dersim olsaydı ne anlatırdım?” sorusunun yanıtı olan bir konferans veriyorlardı. Üç çocuk babası parlak profesör için ise bu hipotetik bir durumdan öte gerçekti. Dostlarının, öğrencilerinin, işbirliği içinde olduğu meslektaşlarının ve 100’lerce başka kişinin aynı anda canlı ya da çevrimiçi olarak izlediği konuşması çok ses getirdi.

Konuşmasında çocukluk hayallerini ve onların bir kısmını nasıl gerçekleştirdiğini anlatıyor. Gerçekleştiremediği hayallerinden öğrendiklerini paylaşıyor. Zor hayat deneyimleriyle baş ederken şikayet etmek yerine daha çok çalışmayı ve doğru yaşamaya devam etmeyi öneriyor. İnsanlara iyi davranmanın, dürüstlüğün ve ailenin önemini anlatıyor.

Tüm bunları yaparken ve yaşamın her anında eğlenmenin önemini vurguluyor.Bu konuşmayı baz alarak başka bir Carnegie mezunu ile birlikte yazdığı “Son Ders” kitabı Türkçe’ye çevrildi. Nadir Kitap’ın web sitesinden edinebilirsiniz. Eğer şu sıralar hayallerinizin peşinden gitme niyetindeyseniz, ya da zor bir deneyim yaşıyorsanız ve bir tutam ilham isterseniz diye videoyu buraya bırakıyorum.

Categories: İlham Bulduklarım

admin

admin

Vivamus ullamcorper pretium ipsum, id molestie elit dapibus vitae. Vestibulum ut odio id sem ultrices convallis vel id diam.

Bir yanıt yazın