Schedule a Visit

Nulla vehicula fermentum nulla, a lobortis nisl vestibulum vel. Phasellus eget velit at.

Call us:
1-800-123-4567

Send an email:
monica.wayne@example.com

Sezgin İnceel – Sanat ve İyileşme Buluşmaları

2 ay ago · · 0 comments

Sezgin İnceel – Sanat ve İyileşme Buluşmaları

Müzisyen, Müzik Eğitimcisi Dr. Sezgin İnceel bu buluşmada hassasiyet, yaratıcılık ve üretkenlik üzerine bir müzisyen ve müzik eğitimcisi olarak yaratıcılığını beslemek için öğrendiği ve geliştirdiği metotlardan bahsedecek. İnceel, müzik yaparken ve yazı yazarken hem keyif aldığı uygulamaları hem de tıkanma anlarında başvurduğu stratejileri paylaşarak içimizdeki yaratıcı ile ilişkimize ışık tutacak.
Bu buluşmada bağımsız Küratör, sanatçı ve yazar İpek Yeğinsu bizimle estetik yanıtlarını paylaşacak.

Tarih: 16 Ocak Cumartesi
Saat: 14.00-16.00
Ücret: 90 TL

Atölyeye Katılmak İçin Tıklayın

Seçtiğiniz 2 Sanat ve İyileşme Buluşmasına Katılmak İçin Tıklayın

Tüm Sanat ve İyileşme Buluşmalarına Katılmak İçin Tıklayın

Sezgin İnceel
Küçük yaştan beri müziğe ilgisi olan İstanbul doğumlu Sezgin İnceel’in hayatında müzik kendini bildi bileli vardı. Macaristan ve Türkiye’de eğitimine devam eden Sezgin, Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümünden derece ile mezun oldu. Müzikal eserler seslendiren Ladies & Gentlemen İstanbul ekibinde yer alarak Sezen Aksu, Sertab Erener ve Alessandro Safina gibi isimlerle birlikte sahne aldı. Avrupa Birliği’nden kazandığı burs ile Almanya’nın Münih şehrine yerleşti. Almanya, Danimarka, İspanya, Macaristan, Fransa, Estonya, Slovenya ve Letonya gibi ülkelerde farklı projelerde yer aldı. 2017 yılında iki dilli büyüyen çocukların müzik eğitimi üzerine yazdığı doktora tezini tamamladı ve Hochschule für Musik und Theater München okulundan doktor ünvanını aldı. 2018 yılında tüm şarkıları kendisine ait olan ilk albümü Ümitvâr’ı yayınladı. Aynı sene, doktora tezi ‘Bilingualism and Music Education: A Turkish-German Perspective’ adıyla kitap olarak yayımlandı. 2019 yılında Ukrayna’lı müzisyen Stas Mishchenko ile birlikte elektronik müzik grubu Squareplatz’i kurdu. İlker Hepkaner ile beraber 90’lı yılların pop müziğini feminist ve kuir perspektiflerle incelikleri podcast serisine de hala devam etmekte olan İnceel, Almanya’da yaşamaktadır.

İpek Yeğinsü
I.M.I. Özel İtalyan Lisesi, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Lisans (2004) ve Anadolu Medeniyetleri ve Kültürel Miras Yönetimi Yüksek Lisans (2007) bölümlerinden mezun oldu. Sanat kurumlarında yürüttüğü çalışmaların yanı sıra kariyerine bağımsız küratör, sanatçı ve yazar olarak devam etti. Özyeğin Üniversitesi Tasarım, Teknoloji ve Toplum bölümünde Doktora adayı olan Yeğinsü, Kadir Has Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde ders veriyor.

Categories: Geçmiş Etkinlik

admin

admin

Vivamus ullamcorper pretium ipsum, id molestie elit dapibus vitae. Vestibulum ut odio id sem ultrices convallis vel id diam.

Bir cevap yazın