Schedule a Visit

Nulla vehicula fermentum nulla, a lobortis nisl vestibulum vel. Phasellus eget velit at.

Call us:
1-800-123-4567

Send an email:
monica.wayne@example.com

Asena Akan – Sanat ve İyileşme Buluşmaları

2 ay ago · · 0 comments

Asena Akan – Sanat ve İyileşme Buluşmaları

Müzisyen ve Uzman Psikolojik Danışman Asena Akan, bu buluşmada her birimizin özgün birer enstrüman olduğumuzu da hatırlatarak müzikten, seslerden ve olumlu titreşimlerden faydalanmanın yollarını aktaracak.
Bu buluşmada bağımsız Küratör, sanatçı ve yazar İpek Yeğinsu bizimle estetik yanıtlarını paylaşacak.

Tarih: 24 Ocak Pazar
Saat: 14.00-16.00
Ücret: 90 TL

Atölyeye Katılmak İçin Tıklayın

Seçtiğiniz 2 Sanat ve İyileşme Buluşmasına Katılmak İçin Tıklayın

Tüm Sanat ve İyileşme Buluşmalarına Katılmak İçin Tıklayın

Asena Akan
İstanbul doğumlu Asena AKAN, 5 yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarında klasik keman ile başladığı müzik eğitimine, İstanbul Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı Opera Bölümü’nde devam ederek 1998 yılında mezun oldu. Aynı zamanda bas gitar çalmakta olan Akan, müzikal yolculuğuna caz vokal, beste çalışmaları ve sahne performansları ile devam etmektedir. Söz ve müzikleri kendisine ait Z/Kalan etiketli ‘İstanbul’un İzleri’ (2013); ‘Golden Heart’ (2016); ‘Parçalar’ (EP-2017); ‘Suya Yazdım’ (Tekli-2019) adlı albümleri bulunmaktadır.
Müzik tutkusunun yanı sıra insan davranışlarına dair duyarlılığı ve ilgisi olan Akan, bu alandaki akademik eğitimini İstanbul Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri’nde tamamladı. 10 yılı aşkın süredir, ‘müziğin iyileştirici/dönüştürücü gücünü’, çözüm odaklı danışmanlık yöntemleri ile sentezlediği multidisipliner yaklaşımla; farklı özellikte birey ve gruplarla çalışmalar yapmakta; çeşitli kurumlarda yaratıcı seminer ve müzik atölyeleri düzenlemektedir. Akan’ın ‘Ses Olmak’ atölyeleri, çocukların temel haklarına erişim için ürün ve hizmet geliştiren “Önemsiyoruz Derneği”nin de bir parçasıdır.

İpek Yeğinsü
I.M.I. Özel İtalyan Lisesi, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Lisans (2004) ve Anadolu Medeniyetleri ve Kültürel Miras Yönetimi Yüksek Lisans (2007) bölümlerinden mezun oldu. Sanat kurumlarında yürüttüğü çalışmaların yanı sıra kariyerine bağımsız küratör, sanatçı ve yazar olarak devam etti. Özyeğin Üniversitesi Tasarım, Teknoloji ve Toplum bölümünde Doktora adayı olan Yeğinsü, Kadir Has Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde ders veriyor.

Categories: Geçmiş Etkinlik

admin

admin

Vivamus ullamcorper pretium ipsum, id molestie elit dapibus vitae. Vestibulum ut odio id sem ultrices convallis vel id diam.

Bir cevap yazın